Les feines IT més demandades el 2026 a Europa són les d’enginyeria i desenvolupament de programari, desenvolupament full-stack, enginyeria DevOps, ciberseguretat, anàlisi de dades i enginyeria de dades. Aquestes sis famílies de llocs sumen gairebé la meitat de les 461.700 ofertes IT deduplicades que TalentUp va registrar en 20 països europeus entre el gener i el setembre de 2026. El que més puja és l’AI engineer, el pes del qual en les ofertes IT s’ha més que duplicat en un any.
Aquest rànquing es basa en les dades d’ofertes de feina de TalentUp, no en tendències de cerca ni en enquestes. Per a cadascun dels 24 llocs IT tens el volum d’ofertes del 2026, com ha canviat el seu pes des del 2025, el salari medià ofert al Regne Unit, França, Espanya, Itàlia i Polònia (amb la mida de la mostra), les competències que demanen les empreses i amb quina freqüència el lloc s’ofereix en remot. Et serveix tant si busques la teva propera feina tecnològica com si has de decidir quant pagar per competir pel talent.
Punts clau
- L’enginyeria de programari general (12,3%) i el desenvolupament full-stack (11,7%) continuen sent els llocs IT més oferts, però full-stack és el que més pes ha perdut des del 2025.
- Els AI engineers van passar de l’1,6% al 3,6% de les ofertes IT, ja per sobre dels data scientists. Plataforma/SRE, QA, ML i enginyeria de dades també van guanyar pes.
- El 23,4% de les ofertes IT esmenten la IA o el machine learning, enfront del 15,2% del 2025, també en llocs que no són d’IA.
- Els AI engineers tenen les medianes ofertes més altes al Regne Unit (80.000 £), Espanya (61.300 €) i Itàlia (50.000 €), i estan igualats amb plataforma/SRE i els enginyers d’ML a Polònia (286.200 PLN).
- Només el 8,8% de les ofertes IT estan marcades com a remotes; els desenvolupadors backend i frontend són els que tenen més proporció de remot.
- Els salaris de les ofertes són ofertes, no retribució real: fes-los servir com a senyal de mercat, no com a benchmark retributiu per si sols.
Rànquing 2026: les feines IT més ofertes a Europa
La taula ordena 24 famílies de llocs IT pel nombre d’ofertes deduplicades publicades entre l’1 de gener i el 30 de setembre de 2026 en 20 països europeus, sense comptar les agències de selecció. «Pes» és el percentatge que representa el lloc sobre totes les ofertes assignades a alguna de les 24 famílies. Alguns títols encaixen en dues famílies (per exemple, «Java backend developer»), de manera que els pesos sumen una mica més del 100%.
| # |
Família de llocs |
Ofertes 2026 (dedup.) |
Pes 2026 |
Pes 2025 |
Tendència |
| 1 |
Enginyer/a o desenvolupador/a de programari (general) |
56.600 |
12,3% |
13,7% |
A la baixa |
| 2 |
Desenvolupador/a full-stack |
54.300 |
11,7% |
14,7% |
A la baixa |
| 3 |
Enginyer/a DevOps |
34.600 |
7,5% |
7,5% |
Estable |
| 4 |
Especialista en ciberseguretat |
28.800 |
6,2% |
5,9% |
A l’alça |
| 5 |
Analista de dades / BI |
27.400 |
5,9% |
5,7% |
Estable |
| 6 |
Enginyer/a de dades |
24.700 |
5,4% |
5,0% |
A l’alça |
| 7 |
Desenvolupador/a backend |
23.400 |
5,1% |
5,1% |
Estable |
| 8 |
Desenvolupador/a frontend |
21.200 |
4,6% |
5,2% |
A la baixa |
| 9 |
Enginyer/a de QA / testing |
20.400 |
4,4% |
3,2% |
A l’alça |
| 10 |
Administrador/a o enginyer/a de sistemes / xarxes |
18.100 |
3,9% |
3,1% |
A l’alça |
| 11 |
AI engineer |
16.600 |
3,6% |
1,6% |
El que més puja |
| 12 |
Desenvolupador/a Java |
16.200 |
3,5% |
4,2% |
A la baixa |
| 13 |
Dissenyador/a UX/UI |
15.800 |
3,4% |
3,5% |
Estable |
| 14 |
Suport IT / service desk |
15.500 |
3,3% |
3,0% |
A l’alça |
| 15 |
Consultor/a SAP |
15.100 |
3,3% |
4,2% |
A la baixa |
| 16 |
Data scientist |
14.700 |
3,2% |
3,0% |
Estable |
| 17 |
Enginyer/a de plataforma / SRE |
12.900 |
2,8% |
2,0% |
A l’alça |
| 18 |
Project manager IT / Scrum master |
12.400 |
2,7% |
2,4% |
A l’alça |
| 19 |
Enginyer/a o arquitecte/a cloud |
10.600 |
2,3% |
2,4% |
Estable |
| 20 |
Desenvolupador/a .NET |
9.400 |
2,0% |
2,0% |
Estable |
| 21 |
Enginyer/a de machine learning |
8.400 |
1,8% |
1,4% |
A l’alça |
| 22 |
Desenvolupador/a mòbil (iOS/Android) |
6.700 |
1,5% |
1,4% |
Estable |
| 23 |
Enginyer/a de programari encastat |
6.100 |
1,3% |
1,0% |
A l’alça |
| 24 |
Desenvolupador/a Python |
5.600 |
1,2% |
1,1% |
Estable |
Font: base de dades d’ofertes de feina de TalentUp, gener–setembre de cada any, 20 països europeus, sense agències de selecció. «Estable» = variació del pes inferior a 0,3 punts percentuals.
Hi ha dos matisos importants. Primer, les nostres dades del 2025 i el 2026 provenen d’una combinació diferent de portals de feina (el Regne Unit hi pesa menys el 2026 i Polònia, més), de manera que comparem pesos, no xifres absolutes, i la columna de tendència és orientativa. Segon, el rànquing mesura la demanda publicada. Els llocs que es cobreixen mitjançant referències, mobilitat interna o headhunters, com ara arquitectes sènior i engineering managers, estan infrarepresentats en qualsevol base de dades d’ofertes.
Els llenguatges de programació mostren el mateix patró des d’un altre angle: consulta els llenguatges de programació i frameworks més populars per veure-ho per llenguatge.
Llocs IT a l’alça i a la baixa el 2026
461.700
ofertes IT deduplicades analitzades el 2026
3,6%
de les ofertes IT són d’AI engineer, enfront de l’1,6% del 2025
23,4%
de les ofertes IT esmenten la IA o el machine learning, enfront del 15,2%
8,8%
de les ofertes IT estan marcades com a 100% remotes
Font: base de dades d'ofertes de feina de TalentUp, 20 països europeus, gener–setembre de 2026 enfront del mateix període del 2025.
- AI engineers (1,6% → 3,6%). La família inclou títols com AI engineer, GenAI engineer, AI solution architect i agentic AI engineer. El 2026 hi ha més ofertes d’AI engineer que de data scientist. El 87% de les ofertes d’AI engineer demanen competències en LLM o IA generativa.
- Enginyers de machine learning (1,4% → 1,8%) i enginyers de dades (5,0% → 5,4%). Les empreses que desenvolupen productes d’IA necessiten els pipelines i l’ML en producció que els sostenen.
- Enginyers de plataforma i SRE (2,0% → 2,8%). Les plataformes internes per a desenvolupadors i la feina de fiabilitat creixen al costat del lloc clàssic de DevOps, que es va mantenir estable en el 7,5%.
- Ciberseguretat (5,9% → 6,2%) i enginyers de QA / testing (3,2% → 4,4%). Tots dos van guanyar pes mentre els llocs de desenvolupament generalista en perdien.
A la baixa: perfils generalistes i tecnologies legacy
- Els desenvolupadors full-stack van baixar del 14,7% a l’11,7% i l’enginyeria de programari general del 13,7% al 12,3%. Continuen sent les dues famílies més grans, però els llocs de desenvolupament generalista són els que més terreny han perdut.
- Java (4,2% → 3,5%), SAP (4,2% → 3,3%) i frontend (5,2% → 4,6%) també van perdre pes.
La IA ja apareix també en ofertes que no són d’IA
En una mostra aleatòria de descripcions d’ofertes IT, el 23,4% esmenten la IA, el machine learning, els LLM o eines d’IA el 2026, enfront del 15,2% el 2025. Fora dels llocs d’IA pròpiament dits, les mencions són més altes en desenvolupadors Python (34,0%), enginyers de dades (31,5%) i enginyeria de programari general (24,5%), i més baixes en suport IT (5,6%), administradors de sistemes (6,5%) i consultors SAP (6,9%). Per als candidats, conèixer els assistents de programació amb IA i les API de LLM s’està convertint en un requisit bàsic en els llocs de desenvolupament, no en una especialització.
Si has de posar preu a un lloc d’IA amb poc historial en la teva pròpia estructura salarial, consulta com fixar bandes salarials per a llocs emergents.
Feines IT més ben pagades: salaris oferts per país
La taula mostra el salari anual medià ofert en les ofertes del 2026 que indiquen una xifra anual, amb el nombre d’ofertes deduplicades entre parèntesis. No es mostren les cel·les amb menys de 40 ofertes o menys de 20 empreses diferents. Les xifres són en moneda local: GBP per al Regne Unit, PLN per a Polònia i EUR per a la resta. Alemanya, els Països Baixos i Irlanda queden fora perquè molt poques ofertes IT hi indiquen un salari anual.
| Família de llocs |
Regne Unit |
França |
Espanya |
Itàlia |
Polònia |
| AI engineer |
80.000 £ (77) |
– |
61.300 € (40) |
50.000 € (61) |
286.200 PLN (137) |
| Enginyer/a de plataforma / SRE |
70.000 £ (79) |
– |
47.500 € (85) |
– |
288.000 PLN (116) |
| Desenvolupador/a backend |
70.000 £ (70) |
60.000 € (51) |
45.000 € (205) |
45.000 € (82) |
252.000 PLN (125) |
| Enginyer/a DevOps |
70.600 £ (120) |
55.000 € (176) |
45.000 € (124) |
45.000 € (51) |
264.000 PLN (189) |
| Desenvolupador/a Java |
65.000 £ (86) |
50.000 € (41) |
40.000 € (96) |
37.800 € (46) |
249.400 PLN (171) |
| Enginyer/a o arquitecte/a cloud |
65.000 £ (64) |
– |
– |
– |
273.100 PLN (56) |
| Data scientist |
63.800 £ (89) |
55.000 € (43) |
42.500 € (55) |
– |
258.500 PLN (69) |
| Enginyer/a de dades |
63.100 £ (156) |
55.000 € (139) |
42.500 € (109) |
– |
268.600 PLN (168) |
| Desenvolupador/a full-stack |
63.000 £ (249) |
55.000 € (232) |
40.000 € (233) |
45.000 € (180) |
252.000 PLN (295) |
| Enginyer/a de programari (general) |
60.000 £ (605) |
62.000 € (89) |
36.000 € (336) |
42.500 € (172) |
258.000 PLN (272) |
| Desenvolupador/a frontend |
60.000 £ (87) |
– |
41.500 € (175) |
36.000 € (93) |
231.000 PLN (109) |
| Enginyer/a de programari encastat |
60.000 £ (87) |
– |
– |
– |
– |
| Desenvolupador/a .NET |
55.000 £ (75) |
– |
40.000 € (55) |
– |
230.100 PLN (96) |
| Project manager IT / Scrum master |
54.200 £ (173) |
– |
– |
– |
236.700 PLN (72) |
| Especialista en ciberseguretat |
50.000 £ (407) |
70.000 € (61) |
46.800 € (56) |
44.000 € (78) |
262.300 PLN (100) |
| Administrador/a o enginyer/a de sistemes / xarxes |
50.000 £ (354) |
42.000 € (101) |
33.800 € (56) |
42.500 € (80) |
– |
| Dissenyador/a UX/UI |
50.000 £ (89) |
50.000 € (133) |
37.500 € (61) |
45.000 € (46) |
198.000 PLN (67) |
| Analista de dades / BI |
45.000 £ (197) |
45.000 € (194) |
34.500 € (93) |
35.000 € (52) |
230.100 PLN (70) |
| Enginyer/a de QA / testing |
45.000 £ (202) |
– |
33.000 € (61) |
– |
197.800 PLN (175) |
| Suport IT / service desk |
30.000 £ (388) |
30.500 € (51) |
21.500 € (137) |
29.000 € (59) |
– |
Font: base de dades d’ofertes de feina de TalentUp, gener–setembre de 2026. Mediana del salari anual ofert (punt mitjà de la forquilla quan s’indica una forquilla), ofertes de treball per compte d’altri i B2B; sense agències de selecció, contractes freelance ni temporals. Arrodonit al centenar més proper.
Què diuen les xifres:
- Els AI engineers tenen la mediana més alta al Regne Unit, Espanya i Itàlia, entre un 10% i un 70% per sobre de l’enginyeria de programari general segons el país. A Polònia, plataforma/SRE (288.000 PLN), machine learning (287.300 PLN, n = 75) i AI engineers (286.200 PLN) estan igualats al capdavant.
- La infraestructura paga bé: els llocs de plataforma/SRE, DevOps i cloud són entre els més ben oferts després de la IA al Regne Unit, Espanya i Polònia.
- La ciberseguretat depèn de la composició. Al Regne Unit la mediana (50.000 £, n = 407) baixa per les moltes ofertes d’analistes SOC i perfils júnior; a França (70.000 €, n = 61) la majoria de les ofertes amb salari són d’enginyers i consultors. La nostra guia sobre el lloc de security engineer analitza el lloc amb més detall.
- Els llocs de suport IT, QA i anàlisi de dades són la porta d’entrada al sector tecnològic i publiquen les medianes més baixes, que és també el motiu pel qual els bootcamps sovint s’hi orienten (consulta pot un bootcamp preparar-te per al mercat laboral?).
- Les diferències entre països són grans. Un desenvolupador backend s’ofereix amb una mediana de 70.000 £ al Regne Unit i de 45.000 € a Espanya. Comparar països exigeix tenir en compte els tipus de canvi, els impostos i el cost de la vida; la nostra guia de benchmarking salarial internacional explica com fer-ho.
Competències que demanen les empreses, lloc per lloc
A partir d’una mostra aleatòria d’entre 1.100 i 1.550 descripcions completes d’ofertes per lloc (2026), aquestes són les competències que s’esmenten amb més freqüència. Els percentatges indiquen la proporció d’ofertes de la mostra que esmenten cada competència.
| Família de llocs |
Competències més demanades (% d’ofertes) |
| Desenvolupador/a full-stack |
JavaScript/TypeScript 54%, React 53%, CI/CD 44%, Angular 38%, Java 36% |
| Desenvolupador/a backend |
CI/CD 41%, AWS 39%, Docker 36%, Java 34%, Kubernetes 32% |
| Desenvolupador/a frontend |
JavaScript/TypeScript 65%, React 58%, Angular 34%, CI/CD 25% |
| Desenvolupador/a Java |
Java 98%, Agile/Scrum 48%, CI/CD 45%, microserveis 34%, SQL 34% |
| Desenvolupador/a .NET |
C#/.NET 85%, SQL 51%, Azure 49%, CI/CD 36% |
| Desenvolupador/a Python |
Python 99%, CI/CD 47%, Docker 43%, AWS 37%, Kubernetes 28% |
| Desenvolupador/a mòbil |
Kotlin 46%, Swift 37%, CI/CD 34%, Flutter 16% |
| Enginyer/a DevOps |
CI/CD 75%, Kubernetes 60%, Terraform 51%, AWS 47%, Docker 47% |
| Enginyer/a o arquitecte/a cloud |
Azure 62%, Terraform 59%, AWS 58%, CI/CD 54%, Kubernetes 44% |
| Enginyer/a de plataforma / SRE |
CI/CD 62%, Kubernetes 57%, Python 55%, Terraform 52%, AWS 48% |
| Enginyer/a de dades |
Python 72%, SQL 70%, Azure 47%, Spark 43%, Databricks 34% |
| Analista de dades / BI |
SQL 64%, Power BI 51%, Python 45%, Excel 31%, Tableau 23% |
| Data scientist |
Python 83%, SQL 48%, LLM/IA generativa 38%, PyTorch 26%, TensorFlow 24% |
| AI engineer |
LLM/IA generativa 87%, Python 70%, Azure 42%, AWS 37%, Docker 27% |
| Enginyer/a de machine learning |
Python 79%, PyTorch 50%, LLM/IA generativa 49%, AWS 43%, TensorFlow 38% |
| Especialista en ciberseguretat |
ISO 27001 26%, SIEM 24%, Python 22%, Azure 20%, AWS 19% |
| Consultor/a SAP |
SAP S/4HANA 64%, ABAP 24% |
| Enginyer/a de QA / testing |
CI/CD 42%, Selenium/Cypress/Playwright 39%, Python 29%, Jira 25% |
| Administrador/a de sistemes / xarxes |
Linux 31%, Python 22%, Azure 21%, Cisco 20% |
| Suport IT / service desk |
Microsoft 365/Active Directory/Intune 38%, ITIL 16% |
| Dissenyador/a UX/UI |
Figma 64%, Agile/Scrum 22% |
| Enginyer/a de programari encastat |
C/C++ 70%, Linux 45%, Python 39% |
Hi ha tres competències que travessen gairebé tots els llocs tècnics: CI/CD, cloud (Azure i AWS) i Python. En els llocs d’infraestructura, Azure s’esmenta tant o més que AWS: en el 62% enfront del 58% de les ofertes d’enginyer cloud i en el 49% de les ofertes .NET. En els llocs de dades i IA, les competències en LLM i IA generativa apareixen en el 38% de les ofertes de data scientist i en gairebé la meitat de les d’enginyer d’ML.
Feines IT en remot: quins llocs permeten teletreballar
Només el 8,8% de les ofertes IT del 2026 estan marcades com a 100% remotes, una mica més que el 2025 (8,2%). La proporció depèn molt del lloc:
| Proporció en remot |
Llocs |
| 12–15% |
Desenvolupador/a backend (15,2%), desenvolupador/a frontend (13,8%), desenvolupador/a Python (13,2%), desenvolupador/a mòbil (12,7%) |
| 9–12% |
Full-stack (11,6%), plataforma/SRE (11,3%), Java (10,8%), DevOps (10,0%), UX/UI (9,9%), enginyer/a d’ML (9,0%) |
| 6–9% |
.NET (8,6%), cloud (8,4%), AI engineer (8,2%), enginyer/a de dades (8,0%), enginyeria de programari general (7,7%), QA (7,6%), SAP (7,3%), suport IT (6,8%), analista de dades (6,0%) |
| Menys del 6% |
Ciberseguretat (5,9%), data scientist (4,7%), sistemes/xarxes (4,6%), project manager IT (4,6%), encastat (4,4%) |
El normal és el model híbrid: en la majoria dels llocs, entre el 28% i el 43% de les descripcions analitzades esmenten treball híbrid, dies de home office o fórmules de teletreball/télétravail, enfront de prop del 20% en suport IT i sistemes encastats, que depenen més del maquinari i d’usuaris presencials. Els llocs 100% remots també atreuen més candidats d’altres països, cosa que influeix en la retribució: consulta com gestionen les empreses la retribució del treball en remot a Europa.
Què significa per a candidats i empreses
Si busques feina en IT:
- El volum continua sent en programari, DevOps, dades i seguretat. Si comences, aquestes famílies són les que tenen més vacants; anàlisi de dades, QA i suport IT són les portes d’entrada més habituals.
- Afegeix competències d’IA al teu lloc actual en lloc de reconvertir-te en «AI engineer» des de zero. Gairebé una quarta part de les ofertes IT ja esmenten la IA, i els llocs de Python, dades i backend són els que més ho fan.
- Cloud, CI/CD i Kubernetes compensen. Les medianes ofertes més altes fora de la IA són en els llocs de plataforma, DevOps i cloud.
- La ubicació continua pesant més que el títol del lloc. El mateix lloc es pot oferir un 50% més alt en un país que en un altre, i algunes ciutats paguen una prima (consulta les principals ciutats tecnològiques del món).
Si estàs contractant:
- Situa els llocs d’IA, plataforma i ML per sobre de la teva banda general d’enginyeria, i revisa aquestes bandes més sovint: es mouen més de pressa que la resta.
- Publica la banda salarial. Quan s’apliquin les lleis nacionals que transposen la Directiva europea de transparència salarial (2023/970), els candidats hauran de rebre informació sobre el salari inicial o la seva banda abans de l’entrevista, i les empreses ja no podran preguntar per l’historial salarial. Consulta els avantatges de publicar el salari a les ofertes de feina.
- No facis benchmarking només amb ofertes de feina. Les medianes ofertes mostren el que la competència ofereix a les noves incorporacions. Combina-les amb dades específiques per lloc i nivell abans de fixar les bandes; pots començar amb el benchmarking salarial gratuït de TalentUp.
Fonts
- Base de dades d’ofertes de feina de TalentUp, gener–setembre del 2025 i el 2026, 20 països europeus: volums i pesos per lloc, salaris oferts, competències i proporció de remot (anàlisi de TalentUp, octubre de 2026). Consulta la nostra metodologia.
- Eurostat, ICT specialists in employment: més de 10 milions d’especialistes TIC ocupats a la UE el 2025 (el 5,0% de l’ocupació), enfront de l’objectiu de la Dècada Digital de 20 milions el 2030.
- EUR-Lex, Directiva (UE) 2023/970 sobre transparència retributiva: informació salarial per als candidats i prohibició de preguntar per l’historial salarial, aplicable a través de les lleis nacionals de transposició.